Czwartek, Czerwiec 27, 2019
Nawigacja
Filmy
AZYMUT

Założyciele

Kalendarz imprez 2016

Historia

Foto

Filmy

STATUT

"Piękny Wschód"

Gmina LIPNO

Witamy

Regulamin Marszu

Zapisy Elektroniczne

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KALENDARZ IMPREZ 2017

- 22.10.2017 "IV Marsz Nordic Walking o Puchar Stowarzyszenia AZYMUT"

Nasz fanpage FACEBOOK

Numer konta Stowarzyszenia AZYMUT
Stowarzyszenie Turystyki Pieszo - Rowerowej AZYMUT, Mórkowo 20, 64-111 Lipno

08 1940 1076 3136 2722 0000 0000

NIP: 697 231 21 73

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Puchar Wielkopolski Nordic Walking - WĄGROWIEC 09.07.2016

W dniu 9.07.2016 r., w Wągrowcu odbyły się kolejne zawody Pucharu Wielkopolski, zorganizowanego przez Polską Federację Nordic Walking. W marszu na 5 km uczestniczyło 6 osób, a w marszu na 10 km 2 osoby ze Stowarzyszenia Turystyki Pieszo-Rowerowej „Azymut” w Mórkowie.
Na 185 uczestników 5-cio kilometrowego marszu, przy udziale wielu utytułowanych zawodników, nasi członkowie zajęli następujące miejsca :

1/ Kasia Sieracka – 56, w kat. wiekowej 5,
2/ Jacek Urban - 94, w kat. wiekowej 11,
3/ Basia Ziegler - 104, w kat. wiekowej 6,
4/ Grażyna Prałat -133, w kat. wiekowej 8,
5/ Maria Iglińska -135, w kat. wiekowej 9,
6/ Mariola Wiśniewska – 156, w kat.wiekowej 7.

Na 10 km startowało 69 zawodników. Elżbieta Mostowska zajęła 46 miejsce, w kat. wiekowej 5, Urszula Smitkowska – 52 miejsce, w kat. wiekowej 6.


III Rajd Rowerowy "Poznaj Gminę Lipno" 19.06.2016

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. Stowarzyszenie Turystyki Pieszo - Rowerowej "AZYMUT" z Mórkowa zorganizowało po raz trzeci rajd rowerowy "Poznaj Gminę Lipno" Tegoroczna trasa rozpoczynała się i kończyła na Ranczo Smyczyna gdzie wszystkich uczestników przywitał Prezes Stowarzyszenia Azymut Jarosław Pawłowski wraz z Wójtem Gminy Lipno Panem Jackiem Karmińskim. Następnie cykliści ruszyli w drogę wiodącą pięknymi zakątkami naszej gminy. Po drodze mijaliśmy Radomicko, Targowisko, Górkę Duchowną gdzie miejscowy Proboszcz opowiedział uczestnikom o historii Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Po chwili zadumy pojechaliśmy w dalszą drogę do Sulejewa gdzie dzięki uprzejmości Pana Jerzego Nowaka zatrzymaliśmy się na przerwę, podczas której można było wypić kawę, herbatę czy zjeść wspaniały placek. Pogoda cały czas wspaniale nam towarzyszyła podczas wycieczki. Po nabraniu sił w Sulejewie polną drogą rowerzyści dotarli do Koronowa a następnie przez Żakowo, Lipno dotarliśmy na metę rajdu, czyli Smyczyny. Na miejscu czekała wspaniała zupa oraz na zakończenie rozlosowano nagrody dla uczestników rajdu. Podczas całej przejażdżki na trasie rajdu mieliśmy cały czas asystę Ochotniczej Straży Pożarnej z Radomicka i Wilkowic. Dzięki strażakom bardzo płynnie pokonywaliśmy newralgiczne punkty w naszej gminie /takie jak DK 5/. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Urząd Gminy Lipno, Starostwo Powiatowe w Lesznie, Państwu Grześkowiakom /Ranczo Smyczyna/, Zenonowi Misiornemu /Chłodnia Składowa Misiorny Mórkowo/, Złotnik - Grawer Jerzy Sawa Leszno, Elektromechanika Pojazdowa Mirosław Rosik Leszno, Nadleśnictwo Włoszakowice Oraz Radio Elka, którzy to wsparli organizację naszego rajdu. Do zobaczenia za rok.FOTORELACJA
Spotkanie integracyjne ŁAGÓW 3-5.06.2016

W dniach 3-5 czerwca 2016 członkowie Stowarzyszenia AZYMUT i przyjaciele spędzili przy słonecznej pogodzie wspaniały weekend nad jeziorami w Łagowie. Jedni dojechali na miejsce rowerami, inni samochodami. W Łagowie miłośnicy Nordic Walking maszerowali wokół okolicznych jezior, natomiast rowerzyści udali się na wycieczkę do bunkrów poniemieckich w Boryszynie. Wieczorami integrowaliśmy się przy wspólnym grilowaniu śpiewając biesiadne piosenki. Łagów to Perła Ziemi Lubuskiej gdzie znajdują się dwa wspaniałe pod względem czystości i widoków jeziora, które to w części opłynęliśmy w niedzielę rowerami wodnymi. Podczas pobytu panowała wspaniała przyjacielska atmosfera. Uczestnicy już teraz zapowiedzieli, że w przyszłym roku także spotkamy się w Łagowie na kolejnej wspaniałej wyprawie.


V Półmaraton z okazji urodzin Jana Pawła II Wilkowice oraz Rawicki Festiwal Sportu 24H - 14.05.2016

14 maja 2016 r. grupa miłośników Nordic Walking z naszego stowarzyszenia brała udział w dwóch imprezach marszowych w jednym dniu. Na początek o godz. 10:00 wystartowali w ćwierćmaratonie w Wilkowicach którego trasa wiodła nowo otwartą ścieżką edukacyjno - sportową "Dolina Samicy" a po południu ok godz. 17:00 wyszli na trasę Rawickiego Festiwalu Sportu który to odbywał się na plantach w Rawiczu. Niektóre nasze anie w tym dniu zaliczyły aż dwie imprezy za co należy im się uznanie. Chociaż było wietrznie pogoda i humory dopisywały.1 Maja 2016 na rowerze.
1 maja to tradycyjne majówki. Nasi członkowie w tym dniu pojechali na Rajd Rodzinny do Ponieca oraz coroczną Majówkę z ABC która jak zwykle rozpoczynała się w Lesznie na Rynku a kończyła w tym roku się na Letnisku w Osiecznej. Pogoda jak i atmosfera dopisywała wszystkim którzy nie siedzieli w tym dniu w domu tylko skorzystali z majówkowych propozycji wypoczynku na świeżym powietrzu.II Wiosenny Marsz Nordic Walking - Tarchalin 03.04.2016 r.

Przy wspaniałej wiosennej pogodzie w miejscowości Tarchalin k/Bojanowa w dniu 3 kwietnia 2016 odbył się II Wiosenny Marsz Nordic Walking "MARZANNA 2016". W wydarzeniu tym także brali udział członkowie naszego stowarzyszenia którzy to na miejsce imprezy dojechali rowerami oraz samochodami. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ok 6,5 km na terenie gminy Bojanowo. Na mecie jako jedni z pierwszych zameldowali się:
2 miejsce Katarzyna Sieracka w kat. kobiet oraz w kat. mężczyzna na 3 miejscu uplasował się Jacek Urban.Już po przejściu trasy przyszedł czas na relaks oraz przepyszną gastronomię przygotowaną przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich a na końcu losowanie ciekawych nagród dla uczestników.FILM Z MARSZU W TARCHALINIENordic Walking & Run Festival Ścinawa 21.02.2016 r.

W niedzielne popołudnie 21 lutego 2016 roku sześcioosobowa grupa miłośników rekreacji na świeżym powietrzu naszego stowarzyszenia brała udział w Nordic Walking & Run Festiwal, który odbywał się nad brzegami Odry w m. Ścinawa. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury nasi członkowie bez trudu pokonali liczącą 6 km trasę, która to była bardzo wymagająca gdyż wiodła błotnistymi fragmentami. Deszcz który padał jeszcze bardziej rozmoczył nawierzchnię lecz wszyscy cali i zdrowi dotarli na metę marszu gdzie czekał gorący posiłek.


II Zimowy Marsz Nordic Walking KOCZURY 31.01.2016 r.

II Zimowy Marsz Nordic Walking na terenie Leśnictwa Koczury odbył się w ostatni dzień stycznia 2016 r. Organizatorami było Stowarzyszenie Turystyki Pieszo – Rowerowej AZYMUT z Mórkowa, oraz MKKT-PTTK ŁAZIKI z Włoszakowic. Z możliwości wspólnego maszerowania skorzystało 111 osób.
Leśniczówka Koczury położona jest w środku lasu, między Włoszakowicami a Jezierzycami Kościelnymi. Znajduje się tam ochronka dla zwierząt, które z różnych względów nie poradziły by sobie z życiem na wolności. Zobaczyć tam można takie okazy jak np.: jelenie, daniele, dziki, lisa czy różnego rodzaju ptactwo, w tym nawet egzotyczne. Właśnie w takim otoczeniu Azymut wraz z Łazikami postanowili już po raz drugi ugościć sympatyków wędrówek z kijkami. Wytyczono 7-kilometrową trasę, dzięki której można było zwiedzić niewielki obszar lasu leżącego na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice. Tempo marszu było rekreacyjne, humory dopisywały. Po pokonaniu wyznaczonej pętli, uczestnicy mogli posilić się grillowaną kiełbaską, przepysznym plackiem oraz uraczyć się gorącą kawą. Atmosfera była iście swojska i sprzyjała nawet śpiewaniem biesiadnych i harcerskich piosenek.
Niedzielne południe spędzone na świeżym powietrzu w bardzo wesołym towarzystwie na pewno dało sporo pozytywnej energii na kolejne dni.

Spotkanie Świąteczne Stowarzyszenia AZYMUT - 11.12.2015 r.

W piątek 11 grudnia 2015 r., członkowie Stowarzyszenia Turystyki Pieszo-Rowerowej AZYMUT spotkali się na sali wiejskiej w Żakowie, by we wspólnym gronie uczestniczyć w wieczorze wigilijnym. Ten przedświąteczny czas był doskonałą okazją by powspominać mijający rok. Wyświetlane projektorem zdjęcia na nowo pozwalały przeżywać wydarzenia z tras zawodów, treningów, wypraw czy rajdów. Trzeba przyznać, że pod kątem turystyczno-krajoznawczym sezon ten był bardzo interesujący. Członkowie naszego stowarzyszenia brali udział w wielu wydarzeniach rekreacyjno-sportowych, a także sami zorganizowali kilka znaczących imprez promujących gminą Lipno. Archiwum fotograficzne z tego roku pozwoliło ponownie przeżywać m.in. marsze nordic-walkingu, wyprawę naszych kolegów wzdłuż wschodniej granicy Polski, czy oczyszczanie terenu pod zalew w Mórkowskim Jarze.
„Azymutowa” wigilia, przy pysznych potrawach i efektownym torcie, minęła na rozmowach o kończącym się już sezonie a także o planach na nadchodzący Nowy 2016 Rok.
Z okazji tego Świąteczno-Noworocznego okresu, zarząd Stowarzyszenia Turystyki Pieszo-Rowerowej AZYMUT pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia:
Zdrowych, radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku 2016, dla wszystkich członków, sympatyków oraz dobroczyńców „AzymutuXXI Rajd Jesienny Krzycko Wielkie 07.11.2015 r.

Kilkuosobowa grupa członków Stowarzyszenia Azymut mimo niesprzyjającej pogody brała udział w XXI Rajdzie Jesiennym organizowanym przez Koło Turystyczne Łaziki z Włoszakowic. Metą tegorocznej imprezy była Szkoła Podstawowa w Krzycku Wielkim gdzie uczestnicy posilili się oraz rywalizowali w konkurencjach zręcznościowych. Komandor rajdu p. Kazimierz Jankowiak zaprosił wszystkich na 5 grudnia do Koczur gdzie odbędzie się XXII Rajd Mikołajkowy.II Marsz Nordic Walking o Puchar Stowarzyszenia AZYMUT - Smyczyna 18.10.2015 r.

W jesienno-złotej scenerii odbył się II Marsz Nordic Walking o Puchar Stowarzyszenia Pieszo-Rowerowego AZYMUT. Centrum tego święta „kijkarzy” było Ranczo Smyczyna, gdzie w niedzielne przedpołudnie zjawiło się blisko 90. uczestników marszu. Tuż przed startem zostali oni przywitani przez patrona imprezy, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, panią Dorotę Kinal, wójta gminy Lipno, pana Jacka Karmińskiego., oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Włoszakowice, pana Ryszarda Łopusiewicza. Tuż przed samym startem odbyła się wspólna rozgrzewka przeprowadzona przez dwukrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, pana Sławomira Mocka.
Następnie wyruszono w liczącą 10 kilometrów trasę. Większość dystansu prowadziła lasami okolic Smyczyny i Mórkowa. Część uczestników, czując nutkę rywalizacji, narzuciła bardzo szybkie tempo od początku marszu. Lecz były również grupy, które potraktowały imprezę bardziej rekreacyjnie, skupiając się na obserwowaniu przyrody, czy decydując się na nieznacznie dłuższy postój na bufecie zlokalizowanym przy ścieżce edukacyjnej poświęconej pszczelarstwu.
Faworytem do zwycięstwa był ubiegłoroczny triumfator, Sławomir Rosadziński. Na potwierdzenie tego, prowadził on od samego startu. Jednak przez cały dystans krok w krok podążał za nim Bronisław Sikora. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich centymetrów. Finisz był bardzo emocjonujący i dosłownie rzutem na taśmę, pierwszy linię mety przekroczył pan Sikora. Do walki o końcowy triumf w ostatniej chwili zdołał włączyć się również Marcin Woźniak, który dzięki atomowemu przyspieszeniu na końcówce o „błysk kijka” zapewnił sobie miejsce 2 miejsce OPEN, a tym samym zwycięstwo w kategorii poniżej 50-lat. Czołowe miejsca wśród każdej kategorii wyglądały następująco:

I. Kategoria kobiet do 49 lat :
-----------------------------------------
1. Świercz Agnieszka - Ścinawska Grupa NW,
2. Wójtowicz Weronika - Ścinawska Grupa NW,
3. Jaś Jolanta - Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej
„Azymut” w Mórkowie, gm. Lipno,
4. Sowińska Ilona - NW Bojanowo,
5. Pawłowska Diana - Garzyn.

II. Kategoria kobiet 50 + :
------------------------------------------
1. Horaczewska Krystyna - Ścinawska Grupa NW,
2. Draczyńska Bożena - Ścinawska Grupa NW,
3. Mostowska-Nowak Elzbieta - Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej
„Azymut” w Mórkowie, gm. Lipno,
4.Sieracka Katarzyna - Leszno,
5. Ziegler Barbara - Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej
„Azymut” w Mórkowie, gm. Lipno,

III.Kategoria mężczyzn do 56 lat :
-------------------------------------------------
1. Woźniak Marcin - Wilkowice,
2. Rosadziński Sławomir - Leszno,
3. Ciszewski Jarosław - „Marsz po zdrowie „ NW Team Poznań,
4. Ratuś Bogusław - UKS ZRYW Góra,
5. Biedrowski Rafał - NW Bojanowo.
IV. Kategoria mężczyzn 57 + :
----------------------------------------------
1. Sikora Bronisław - LKB Amator Leszno,
2. Rogos Otto Henryk - Ścinawska Grupa NW,
3. Baj Stanisław - Ścinawska Grupa NW,
4. Woźniak Edward - Wilkowice,
5. Urban Jacek -Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej
„Azymut” w Mórkowie, gm. Lipno,

Brawa i uznanie należą się jednak każdemu uczestnikowi, zarówno dla barwnych, licznych grup zorganizowanych, takich jak m.in. ze Ścinawy, Pakosławia, Bojanowa czy Święciechowy, jak również dla indywidualnych osób, które postanowiły spędzić wspólnie z nami aktywnie to niedzielne przedpołudnie. Stowarzyszenie Turystyki Pieszo - Rowerowej AZYMUT tym marszem zamknęło bardzo bogaty tegoroczny kalendarz imprez organizowanych w roku 2015.

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Najnowszy Użytkownik: Joshskect
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
kontakt: azymut.morkowo@gmail.com

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu